Edukacja

Ankieta: a Ty co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci?

Ankieta: A Ty co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci?

A Ty co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci? – to tytuł ankiety, która ma zadanie zebrać opinie środowiska na temat funkcjonowania systemu opieki stomatologicznej nad dziećmi i młodzieżą. Wyniki internetowej sondy zostaną omówione w trakcie debaty zaplanowanej podczas CEDE 2017 (14-16 września), a zebrane uwagi i wnioski będą podstawą do sformułowania deklaracji, która trafi na biura najważniejszych osób w kraju, decydujących o zdrowiu jamy ustnej dzieci. Organizatorami ankiety są portale: www.infodent24.pl oraz www.cedenews.pl.

W ankiecie mogą wziąć udział lekarze dentyści, stażyści oraz studenci stomatologii. Skierowana jest do tych, którzy mają motywacje, aby leczyć dzieci i młodzież, mają plany, aby w przyszłości podjąć się tego zadania, ale także do tych, którzy mają powody, aby nie zajmować się leczeniem dzieci i młodzieży i nie zamierzają zmienić stanowiska w tej kwestii.

Państwa odpowiedzi, udzielone we wspólnej sondzie infoDENT24.pl i CEDENews pozwolą przygotować raport  który:

 – zostanie zaprezentowany publicznie w trackie CEDE 2017, podczas specjalnej sesji poświęconej stomatologii dziecięcej,

– trafi na biurka decydentów odpowiedzialnych za funkcjonowanie polityki zdrowotnej kraju,

– pozwoli prof. Dorocie Olczak – Kowalczyk, konsultantowi krajowemu do spraw stomatologii dziecięcej zebrać trafne argumenty w niełatwej przecież walce o prawidłowe i efektywne funkcjonowanie stomatologii dziecięcej w Polsce.

To prawda, że uwarunkowania finansowe, w jakich egzystuje publiczna ochrona zdrowia ograniczają, a niestety w wielu przypadkach uniemożliwiają realizowanie przez lekarzy dentystów optymalnych procedur medycznych. Prawdą jest i to, że warunki stawiane przez NFZ tym, którzy podjęli się leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży, nierzadko powodują frustrację w trakcie pracy z małym pacjentem, a więc z osobą wdzięczną, ale wymagającą szczególnego podejścia. Prawdą jednak jest i to, że nie wszystkie ułomności systemu można usprawiedliwiać niewydolnością finansową publicznego płatnika. Liczę, że Państwa merytoryczny głos da mi kolejne argumenty: aby walczyć z tym co frustrujące i niezrozumiałe w zasadach leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży, aby zabiegać o to, co powinno być wdrożone, bez względu na to jak skromne środki w ramach powszechnego ubezpieczenia społecznego przeznaczane są na leczenie stomatologiczne młodego pokolenia Polaków – zachęca prof. Dorota Olczak – Kowalczyk.

Trzy osoby, które przedstawią najbardziej wartościowe opinie otrzymają bezpłatne uczestnictwo w Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, który towarzyszy CEDE 2017.

Nagrody ufundowała firma Exactus – organizator CEDE 2017 r. oraz Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Ankieta: A Ty co sądzisz o zasadach leczenia stomatologicznego dzieci?

 Czytaj także: Integracja naukowa według prof. Doroty Olczak-Kowalczyk

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top