Edukacja

Andrzej Bożyk o zastosowaniu łuku twarzowego w leczeniu stomatologicznym

Andrzej Bożyk o zastosowaniu łuku twarzowego w leczeniu stomatologicznym

Przybliżenie zasad korzystania z zestawu łuk – artykulator – to cel wykładu dr n. med. Andrzeja Bożyka podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2017, 14-16 września).

Łuk twarzowy jest pomocnym narzędziem w diagnostyce, planowaniu i terapii stomatologicznej. Razem z artykulatorem stanowią zestaw, w którym możemy przestrzennie umiejscowić istotne części układu stomatognatycznego oraz obserwować je w ruchu.

– Wykład ma na celu przybliżenie zasad korzystania z zestawu łuk – artykulator oraz wskazanie możliwości i ograniczeń w stosowaniu tych narzędzi, a także przedstawienie różnych rodzajów łuków z uwzględnieniem ergonomii w gabinecie stomatologicznym – zapowiada dr Andrzej Bożyk.

Dr n. med. Andrzej Bożyk w 1998 roku ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z wynikiem bardzo dobrym. Od roku 2000 jest asystentem w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej UM w Lublinie. W roku 2004 uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych. W 2008 roku zdał egzamin specjalizacyjny z dziedziny Protetyki Stomatologicznej. W 2015 roku rozpoczął specjalizację z dziedziny ortodoncja. Jest współautorem 55 prac naukowych i 68 doniesień zjazdowych. Członek PTS i PTDNŻ.

Wykład rozpocznie się 16 września (sobota) o godz. 15.30 w sali 1.E (pawilon 15).

CZYTAJ TAKŻE: 

Co nowego na CEDE 2017

CEDE 2017 – wiedza bez dodatkowych opłat

Alfabet CEDE 2017

10 praktycznych rzeczy, które możesz zrobić odwiedzając CEDE 2017

Kursy kadawerowe podczas CEDE 2017

Naukowy Zawrót Głowy – sesja, która inspiruje

 

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top