Alfabet

ALFABET Huberta Gołąbka

ALFABET Huberta Gołąbka

Kiedyś wynajmie (lub kupi) prawdziwe amerykańskie v8 (Mustang, Chevy) i zwiedzi nim całe USA. Na razie świetnie zna trasę z Polski do Filadelfii, gdzie – jak mówi – nauczył się nowoczesnej stomatologii i właściwego podejścia do życia. Zanim dojedzie na Alaskę, zrobi doktorat w Warszawie i…poleci do Nepalu leczyć zęby w ramach wolontariatu. Zapraszamy na ALFABET lek. dent. Huberta Gołąbka, młodego, ale już bardzo doświadczonego endodonty, jednego z wykładowców kursów na kadawerach zaplanowanych podczas CEDE 2017. 

A – Ambicja – niezbędna dla ciągłego rozwoju zarówno na polu zawodowym, ale i przede wszystkim osobistym, bez niej nic posuwałoby się naprzód.

B – Bezpośredniość – i w kontaktach osobistych, i tych związanych z pracą, ułatwia kontakt, a rozmowa, wykład czy kurs staje się jaśniejszy.

C – Chemia – zdecydowanie najbardziej ulubiony z przedmiotów w liceum, ona także między innymi zadecydowała o temacie mojej pracy doktorskiej; poza tym bardziej stomatologicznie CBCT – niezbędne w nowoczesnej endodoncji.

D – Determinacja – „Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.” – Johann Wolfgang von Goethe.

E – Entuzjazm – to on pozwala na przekraczanie barier, które wydawałyby się nigdy nieosiągalne, pozytywne nastawienie do stojących wyzwań czyni je mniej przerażającymi; zawodowo oczywiście endodoncja, której poświęcam większość czasu.

F – Filadelfia – miasto, w którym tak naprawdę poznałem czym jest światowa stomatologia, jednocześnie pierwsze, które odwiedziłem w USA.

G – Gruntowność – tylko całościowe, dogłębne podejście pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu czy sukcesu, od początku do końca zwracam uwagę na każdy szczegół w tym co robię.

H – Humor – jego nigdy za mało, a wiąże się bezpośrednio ze wspomnianym już entuzjazmem, świat byłby nudny gdyby brać wszystko na serio.

I – IoT – Internet of Things, przyszłość, która staje się faktem, z dnia na dzień poznajemy coraz to nowe „inteligentne” urządzenia, które ułatwiają nasze życie oraz pracę; śledzę nowinki technologiczne w poszukiwaniu co nowego nas jeszcze czeka, w tym oczywiście w stomatologii.

J – Jo – kiedy trenowałem aikido, zawsze byłem zafascynowany ile siły może dodać zwykły „kijek”.

K – Koleżeństwo – podstawa udanej zespołowej pracy i dobrej atmosfery czy to w gabinecie, czy w mniej zawodowych kręgach.

L – Ludzie – lubię poznawać nowych ludzi, każda ma za sobą swoje doświadczenie, od każdej można usłyszeć niesamowite historie, od każdej można się wiele nauczyć.

M – Maksymalizm – wychodzę z założenia „wszystko, albo nic”, zawsze daję z siebie wszystko w tym czego się podejmuję; stomatologicznie oczywiście mikroskop – podstawowe narzędzie mojej pracy.

N – Nepal – w trakcie pisania tego alfabetu, szykuję się jednocześnie na wolontariat stomatologiczny w Nepalu; nigdy jeszcze nie brałem udziału, a podejrzewam, że będzie to jedno z największych doświadczeń w moim życiu.

O – Odpowiedzialność – za wykonaną pracę, za podjęte decyzje, myślę, że jedna z najważniejszych cech lekarza, aby wiedział gdzie stawiać granicę swoich możliwości, nie podejmując pochopnych czy nieprzemyślanych działań.

P – Penn – University of Pennsylvania, zdecydowanie; uczelnia, na której zdobyłem nie tylko bezcenną wiedzę stomatologiczną, ale i gdzie pokazano mi zdrowe, właściwe podejście do życia, miejsce gdzie poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi na całe życie.

R – Radość – staram się ją czerpać ze wszystkiego co robię, życie jest za krótkie, aby chodzić ciągle skwaszonym.

S – Samochody – uwielbiam je, stare, nowe, nad każdym mógłbym spędzić godziny, dyskutując o mocy, osiągach, itp.; szczególnie sportowych.

T – Tricki – ponad 5 lat w narciarstwie freeski w snowparkach zaszczepiło we mnie bakcyl poznawania coraz to nowych tricków, oby tylko wytrzymały moje nadgarstki.

U – USA – kraj, który chciałbym zwiedzić w całości, wynająć Mustanga czy Chevy i przejechać się autostradą przez pustynię; najwięcej jednak zaprząta mi myśli Alaska.

W – Wiedza – baza, którą trzeba z dnia na dzień trzeba powiększać, aby zapewnić pacjentom jak najlepsze efekty leczenia.

Z – Zakład Stomatologii Zintegrowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – tu piszę pracę doktorską, prowadzę zajęcia ze studentami, spędzając czas ze świetnymi lekarzami.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top