Alfabet

ALFABET Huberta Gołąbka

ALFABET Huberta Gołąbka

Kiedyś wynajmie (lub kupi) prawdziwe amerykańskie v8 (Mustang, Chevy) i zwiedzi nim całe USA. Na razie świetnie zna trasę z Polski do Filadelfii, gdzie – jak mówi – nauczył się nowoczesnej stomatologii i właściwego podejścia do życia. Zanim dojedzie na Alaskę, zrobi doktorat w Warszawie i…poleci do Nepalu leczyć zęby w ramach wolontariatu. Zapraszamy na ALFABET lek. dent. Huberta Gołąbka, młodego, ale już bardzo doświadczonego endodonty, jednego z wykładowców kursów na kadawerach zaplanowanych podczas CEDE 2017. 

A – Ambicja – niezbędna dla ciągłego rozwoju zarówno na polu zawodowym, ale i przede wszystkim osobistym, bez niej nic posuwałoby się naprzód.

B – Bezpośredniość – i w kontaktach osobistych, i tych związanych z pracą, ułatwia kontakt, a rozmowa, wykład czy kurs staje się jaśniejszy.

C – Chemia – zdecydowanie najbardziej ulubiony z przedmiotów w liceum, ona także między innymi zadecydowała o temacie mojej pracy doktorskiej; poza tym bardziej stomatologicznie CBCT – niezbędne w nowoczesnej endodoncji.

D – Determinacja – „Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.” – Johann Wolfgang von Goethe.

E – Entuzjazm – to on pozwala na przekraczanie barier, które wydawałyby się nigdy nieosiągalne, pozytywne nastawienie do stojących wyzwań czyni je mniej przerażającymi; zawodowo oczywiście endodoncja, której poświęcam większość czasu.

F – Filadelfia – miasto, w którym tak naprawdę poznałem czym jest światowa stomatologia, jednocześnie pierwsze, które odwiedziłem w USA.

G – Gruntowność – tylko całościowe, dogłębne podejście pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu czy sukcesu, od początku do końca zwracam uwagę na każdy szczegół w tym co robię.

H – Humor – jego nigdy za mało, a wiąże się bezpośrednio ze wspomnianym już entuzjazmem, świat byłby nudny gdyby brać wszystko na serio.

I – IoT – Internet of Things, przyszłość, która staje się faktem, z dnia na dzień poznajemy coraz to nowe „inteligentne” urządzenia, które ułatwiają nasze życie oraz pracę; śledzę nowinki technologiczne w poszukiwaniu co nowego nas jeszcze czeka, w tym oczywiście w stomatologii.

J – Jo – kiedy trenowałem aikido, zawsze byłem zafascynowany ile siły może dodać zwykły „kijek”.

K – Koleżeństwo – podstawa udanej zespołowej pracy i dobrej atmosfery czy to w gabinecie, czy w mniej zawodowych kręgach.

L – Ludzie – lubię poznawać nowych ludzi, każda ma za sobą swoje doświadczenie, od każdej można usłyszeć niesamowite historie, od każdej można się wiele nauczyć.

M – Maksymalizm – wychodzę z założenia „wszystko, albo nic”, zawsze daję z siebie wszystko w tym czego się podejmuję; stomatologicznie oczywiście mikroskop – podstawowe narzędzie mojej pracy.

N – Nepal – w trakcie pisania tego alfabetu, szykuję się jednocześnie na wolontariat stomatologiczny w Nepalu; nigdy jeszcze nie brałem udziału, a podejrzewam, że będzie to jedno z największych doświadczeń w moim życiu.

O – Odpowiedzialność – za wykonaną pracę, za podjęte decyzje, myślę, że jedna z najważniejszych cech lekarza, aby wiedział gdzie stawiać granicę swoich możliwości, nie podejmując pochopnych czy nieprzemyślanych działań.

P – Penn – University of Pennsylvania, zdecydowanie; uczelnia, na której zdobyłem nie tylko bezcenną wiedzę stomatologiczną, ale i gdzie pokazano mi zdrowe, właściwe podejście do życia, miejsce gdzie poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi na całe życie.

R – Radość – staram się ją czerpać ze wszystkiego co robię, życie jest za krótkie, aby chodzić ciągle skwaszonym.

S – Samochody – uwielbiam je, stare, nowe, nad każdym mógłbym spędzić godziny, dyskutując o mocy, osiągach, itp.; szczególnie sportowych.

T – Tricki – ponad 5 lat w narciarstwie freeski w snowparkach zaszczepiło we mnie bakcyl poznawania coraz to nowych tricków, oby tylko wytrzymały moje nadgarstki.

U – USA – kraj, który chciałbym zwiedzić w całości, wynająć Mustanga czy Chevy i przejechać się autostradą przez pustynię; najwięcej jednak zaprząta mi myśli Alaska.

W – Wiedza – baza, którą trzeba z dnia na dzień trzeba powiększać, aby zapewnić pacjentom jak najlepsze efekty leczenia.

Z – Zakład Stomatologii Zintegrowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – tu piszę pracę doktorską, prowadzę zajęcia ze studentami, spędzając czas ze świetnymi lekarzami.

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

To Top