Edukacja

10 powodów, dlaczego o CEDE 2017 warto pomyśleć już dziś

CEDE 2017: wystawa i edukacja

Czy warto myśleć o CEDE 2017 już wiosną? Oczywiście, ponieważ zbliżająca się edycja (już 26.) będzie wyjątkowa, zarówno dla wystawców jak i uczestników. 

1. Do końca lutego wystawcy z Polski i zagranicy zarezerwowali prawie 3000 m.kw powierzchni pawilonów MTP w Poznaniu. W pierwszej kolejności wyprzedały się najlepsze miejsca, z tej opcji skorzystali przede wszystkim lojalni klienci, którzy nie wyobrażają sobie jesieni bez promocji w Poznaniu. Zarządzanie powierzchnią MTP to prawdziwe szarady. Każdy klient ma swoje wymagania – jedni są przywiązani do lokalizacji, drudzy bacznie patrzą na sąsiedztwo firm (lokalizacja wielu stoisk nie bierze się z przypadku, wynika ze współpracy firm), dla trzecich najważniejsza jest wyłącznie cena. Jak szybko sprzeda się pozostała powierzchnia trudno przewiedzieć, ale nikt nie ma wątpliwości, że się sprzeda. Sięgając do historii – pierwsze CEDE, w 1991 r. zgromadziło 60 wystawców (1050 m.kw), w 2015 r. było już ich 263 (6750 m.kw).

2. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że polski rynek stomatologiczny w najbliższej przyszłości czekają duże zmiany, szczególnie w zakresie dystrybucji produktów stomatologicznych, co jest lub będzie skutkiem pojawienia się na tym rynku nowych graczy i umocnieniu innych. CEDE, wzorem Paryża, Nowego Jorku czy Kolonii, ma być przede wszystkim wystawą produktów, a nie miejscem realizacji drobnych transakcji.

3. Wystawie musi towarzyszyć dobra, przyciągająca środowisko stomatologiczne część edukacyjna”. To zdanie organizatorzy CEDE od jakiegoś czasu powtarzają jak mantrę. Targom i wystawom od dawna towarzyszą mniejsze lub większe kursy i szkolenia, jednak od tego roku, przy CEDE odbywać będzie się kongres z prawdziwego zdarzenia – Kongres Unii Stomatologii Polskiej. Program wydarzenia ma być największym magnesem ściągającym tłumy (lekarze, technicy, asystentki, higienistki) do Poznania. Rada Naukowa aż kipi od najważniejszych nazwisk najważniejszych dla polskiej stomatologii. Ten skład ma być gwarantem jakości merytorycznej wszystkich wykładów i warsztatów. Prace Rady koordynuje prof. Marzena Dominiak, która wyrasta na bezsprzecznego lidera naukowego w kraju. Dzięki kontaktom prof. Dominiak oraz członków Rady Naukowej, udział w Kongresie potwierdzili najlepsi (i lubiani) wykładowcy z kraju (m.in. prof. Konopka, prof. Olczak-Kowalczyk, prof. Różyło-Kalinowska, dr Żarow, dr Cerkaski) oraz z zagranicy (m.in. Itzhak Binderman, Gianluca Paniz, Igor Ristić, Renato de Toledo Leonardo, Frank Liebaug).

4. Na „zapleczu” prac nad programem naukowym Kongresu Unii Stomatologii Polskiej rozkwita jego właściwa definicja. Nie, absolutnie nikt nie tworzy podmiotu ze słowem „unia” w nazwie. Natomiast przedstawiciele różnych towarzystw i organizacji w kraju zacieśniają współpracę pod słusznym hasłem „integracja naukowa”.

5. Organizatorzy CEDE promują jeszcze jedno hasło powiązane z edukacją – „inkubator naukowy”. Od 2017 r. CEDE ma być wydarzeniem, podczas którego będzie oddawany hołd, tym którzy wyznaczają kierunku rozwoju polskiej nauki i lub ją rozwijają: autorom prac habilitacyjnych, prac doktorskich oraz najaktywniejszym naukowo studentom stomatologii. Podczas sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” wystąpią, Ci którzy przeprowadzili w ostatnich dwóch latach najciekawsze dyskursy naukowe. Wstęp na tę sesję, zaplanowaną na sobotę, czyli ostatni dzień CEDE 2017, jest BEZPŁATNY! Co ciekawe, zamysłem organizatorów jest zainteresowanie wykładami także wystawców, zgodnie z przekonaniem współautora koncepcji sesji – prof. Tomasza Konopki, że część prac z powodzeniem można przełożyć na projekty produkcyjne.

6. Kolejną absolutną nowością CEDE 2017 będzie konkurs „Gwiazdy CEDE”. Do lamusa odchodzi formuła, w której producenci lub dystrybutorzy płacą, aby ich produkty (d)oceniło jury za zamkniętymi drzwiami i ogłosiło laureatów podczas limitowanej personalnie imprezy. Teraz o zwycięstwie zdecyduje vox populi. Organizatorzy stworzą warunki, w których każdy zgłoszony produkt będzie miał takie same szanse. Internetowe głosowanie będzie trwało kilka miesięcy, co umożliwi firmom kreowanie dodatkowych przekazów reklamowych dla zgłoszonych produktów. Na najlepszych – jak przystało na gwiazdy – czeka czerwony dywan i aleja sław w pasażu pomiędzy pawilonami MTP, tak, aby najciekawsze produkty zostały zauważone nie tylko w internecie. Reakcja firm na nową formułę była natychmiastowa, kilka z nich już zapowiedziało zgłoszenie produktów.

7. Informacja o miejscu przeprowadzenia głosowania w konkursie Gwiazdy CEDE wymaga osobnego punktu. www.cedenews.pl – prawdopodobnie pierwszy i jedyny portal informacyjny z prawdziwego zdarzenia na świecie dedykowany jednemu wydarzeniu (!) to nie zamach na media branżowe, a próba skumulowania w jednym miejscu wszystkich, bardzo licznych informacji o wszystkich elementach CEDE. To właśnie pod tym adresem będzie można wybierać najlepsze produkty stomatologiczne (od 1 czerwca), ale i na bieżąco śledzić wiadomości dotyczące wystawy czy Kongresu oraz poznać sylwetki osób, które tworzą te wydarzenia. Organizatorzy zapewniają, że nie będą ścigać się z branżowymi wydawnictwami o newsy, jednocześnie obiecują, że o CEDE zamierzają informować w sposób przystępny i ciekawy. W obiegu będzie można otrzymać również gazetową wersję cedenews.

8. Organizatorzy CEDE podejmują próbę, aby do Poznania „wrócili” technicy dentystyczni, a wraz z nimi firmy produkujące dla nich sprzęt i materiały. Dlaczego mieliby to zrobić dowiemy się wkrótce. Aktywnie zamierzają w tym pomóc Polskie Towarzystwo Technikiów Dentystycznych oraz Izba Gospodarcza Techników Dentystycznych. Na efekt ambicji organizatorów nie czeka Polskie Towarzystwo Techniki Ortodontycznej. Organizacja już zaprasza na sesję poruszającą problemy współpracy ortodontów technikami oraz wykorzystania technik 3D w pracowni.

9. CEDE to nie tylko korzyści dla umysłu ale i duszy. W tym roku o radość duszy lekarzy dentystów, techników, asystentek, higienistek oraz wystawców zadba Anita Lipnicka wraz z zespołem. Udział w ekskluzywnym koncercie dla uczestników CEDE nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Kiedy śpiewa Anita Lipnicka „wszystko się może zdarzyć”…

10. Jeżeli mowa o opłatach, to – wracając do pytania postawionego w leadzie tego tekstu – o CEDE warto myśleć już w marcu, chociażby ze względu na rezerwację noclegu. Baza noclegowa w Poznaniu zwiększa się z każdym rokiem, ale tradycyjnie hotelarze upodobali sobie podnoszenie cen pokojów tuż przed przyjazdem do miasta lekarzy dentystów. Rekomendowana lista hoteli oraz sposób rezerwacji dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

To Top